Okul Beslenme Çantası

Okul Beslenme Çantası

Sizlere bu haftaki yazımda küçüklüğümde geçen okul anılarımdan bir bölümü paylaşmak istiyorum. İlk okula giden çocukların hepsi bilir, beslenme çantaları onlar için büyük önem taşırlar. Gerçi son yıllarda küçük büyük beslenme alışkanlarında ciddi bir azalma var. Veliler artık beslenme çantası yerine, çocuklarına para vererek kantin gibi okul bakkallarından temin etmelerini söylüyorlar. Benim zamanımda ise annem her sabah kalktığımda yeni bir kahvaltılık, pogca, açma gibi hamur işlerini koyar beni okula gönderirdi.

Okul Beslenme Çantası
Okul Beslenme Çantası

Gün içerisinde acıktığım zaman beslenme çantasını açar keyifli ile aldığım içecek ile birlikte tüketmeye başlardım. Zaten bizim okulda yönetmelik gereği beslenme araları vardı. Yaklaşık 30 dakika boyunca ya dışarıdan(okul karşısında bulunan Ahmet abi büfeden alıyorduk) ya da annemizin beslenme çantalarına koyduğu yemekleri yiyorduk. Çocukların o yaşlarda gelişimleri için beslenme alışkanlığı çok önemli olduğundan dolayı kesinlikle çocuğuna o yaşlarda para verip dışarlardan yemek almasını teşvik etmeyiniz.

Hele birde benim gibi servis ile gidip gelen biri ve eviniz uzak ise kesinlikle bu şekilde davranışlarda bulunmayınız. Paranız olsa bile bu çocuğunuza en büyük zararlardan birisidir. Örnek vermek gerekir ise benim ailem haftanın bir günü para verir ve okula yakın bulunan lokantalardan birinden bir şeyler yememi isterdi. Bende bir arkadaş grubu ile gider, pilav üstü kuru yerdim. O zamanlardan olacak ki halen pilavı çok severim ve en sevdiğim yemekler arasında bulunmaktadır.

Peki, beslenme çantası çeşitleri nelerdir?

Günümüzde birbirinden fazla çanta çeşidi bulunmaktadır. Bizim zamanımızda tek bölümlü bir beslenme çantası vardı ve tüm ihtiyaçlarımızı tek bir bölüme koyardık. Yeni sistemlerde ise en az 5 bölüm bulunuyor. İçecekleri ayrı bir bölüme, yiyecekleri ayrı bir bölüme rahatlıkla koyabiliyorsunuz. Beslenme çantası hakkında daha fazla bilgiye http://www.canta-cesitleri.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.